Zdvižno-posuvné dvere

Zdvižno-posuvné balkónové dvere otvárajú novú možnosť prepojenia interiéru a exteriéru. Môžu byť až 2,6 m vysoké a 6 m široké. Vzniká tak veľká presklená plocha, ktorá presvetlí interiér. So zdvižno-posuvným systémom bez námahy odsuniete veľké krídlo dverí a prepojíte byt so záhradou, balkónom alebo s terasou. Dvere môžu tiež byť bezbariérové, PVC prah je totiž vysoký len 19 mm.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,3 W/m2K (Čo je Uf?)
 • 5 komôr
 • vstavaná hĺbka 76 mm
 • možnosť zasklenia 24 – 42 mm, zvukotesné sklo 52 mm
 • bezbariérový prah
 • výška až 2,6 m, šírka až 6 m
 • Šírka rámu až 6 m (3 m jedno krídlo) vďaka robustnej konštrukcii
 • Pohodlné ovládanie a posúvanie
 • Dvoj- až štvorkrídlový zdvižno-posuvný systém
 • Hĺbka zasklenia 25 mm
  • žiadny kondenzát v krajovom spoji
 • Bezbariérový celohliníkový prah s prerušeným tepelným mostom alebo PVC rám s hliníkovým krytím
 • Možnosť použitia izolačných vložiek k hliníkovému prahu
 • Dvojité dorazové tesnenie medzi posuvnými a pevnými prvkami
 • 4 špeciálne farebné fólie Titanium Plus s hliníkovým vzhľadom a hliníkový kryt
 • Bezolovnaté profily – CaZn stabilizátory PVC
Zobraziť ďalšie parametre
Parametre

Pohodlie a bezbariérovosť

Stačí otočiť kľučku a bez námahy otvoríte veľkú presklenú plochu. Krídlo dverí sa nadvihne a odsunie sa do strany po koľajnici. Tak zvládnete bez problémov otvoriť aj 3 metre široké dvere. Dvere tiež možno vybaviť elektrickým pohonom a diaľkovým ovládaním.

Zdvižno-posuvné balkónové a terasové dvere dodávame s dvoma druhmi prahu – PVC prahom pre novostavby a hliníkovým prahom pre staršie budovy. PVC prah je vysoký len 19 mm, a teda bezbariérový.

Vynikajúce izolačné vlastnosti

Dvere so zdvižno-posuvným otváraním sú päťkomorové a výborne izolujú – hodnota prestupu tepla rámom je len 1,3 W/m2K. Únikom tepla bráni tesnenie po celom obvode dverí. To vkladáme priamo do profilu a nenavliekame ho dodatočne strojom, preto v ňom nevzniká pnutie a tesnenie sa neskracuje. Kvalitné tesnenie skvele odoláva vetru aj prívalovým zrážkam.

Do profilu možno vložiť zasklenie široké 24 až 42 mm, aj zvukotesné sklo s hrúbkou 52 mm.

Vynikajúce izolačné vlastnosti

Dizajnové prepojenie bytu a záhrady

Vďaka špeciálnemu spôsobu lepenia skla môžu byť balkónové alebo terasové dvere vysoké až 2,6 m. Celková presklená plocha môže byť široká až 6 m a dokonale prepojí váš byt so záhradou alebo balkónom.

Samotné dvere vyrábame v 40 rôznych farbách a dekoroch. Vyberiete si imitáciu dreva, kovový vzhľad alebo iné moderné farby? Dvere budú vyzerať skvelo aj otvorené – ako jediní vyrábame dverové profily nielen s bielym a hnedým, ale taktiež so sivým jadrom. Pokiaľ sa teda rozhodnete pre modernú imitáciu kovu, nezostanú vnútorné hrany rušivo biele.

Dizajnové prepojenie bytu a záhrady

Bezpečné bývanie

Pri výrobe balkónových a terasových dverí myslíme aj na vašu bezpečnosť. Preto majú tieto dvere bezpečnostnú dvojpätkovú zasklievaciu lištu a oceľové výstuže, vďaka ktorým sú dvere stabilné a odolné proti vlámaniu. Do našich dverových profilov možno tiež použiť bezpečnostné sklo.

Nájsť predajcu

Referencie /

Zdvihovo-posuvné dvere s profilmi Deceuninck umožňujú zaskliť skutočne veľkorysé plochy, a pritom šetria priestor v miestnosti. Napriek tomu, že hmotnosť týchto dverí môže dosahovať až niekoľko stoviek kilogramov, dajú sa ľahko ovládať aj jednou rukou. Ďalšou prednosťou systému zdvihovo-posuvných dverí je bezbariérový vstup na terasu alebo balkón. Systém možno doplniť o elektrické ovládanie presklených dverí. S vhodne zvolenými profilmi môžu aj tieto dvere splniť štandardy pre pasívne bývanie.

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.