Twinson

Twinson je unikátny patentovaný materiál, v ktorom sa snúbi príroda a moderné technológie. Obsahuje totiž drevo a PVC; tak spája prednosti obidvoch zložiek – prírodný vzhľad dreva a pocit tepla, ktorý drevo poskytuje a tiež odolnosť a bezúdržbovosť, ktorú na druhej strane ponúka PVC. Aké sú jeho konkrétne prednosti?

Vysoká odolnosť

Vďaka obsahu PVC je náš patentovaný materiál Twinson veľmi odolný voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Podobne je na tom aj jeho farebnosť (po približne mesiaci od uloženia sa ustáli) – nemení sa. Na rozdiel od dreva, Twinson nepodlieha hnilobe a nemusíte sa báť ani drevokazného hmyzu.

Dlhá životnosť

Twinson je robustný materiál, ktorý nepraská, nekrúti sa, ani neprehýba – preto naň poskytujeme záruku až 25 rokov.

Minimálne nároky na údržbu

Obsah PVC zaisťuje, že materiál Twinson je v podstate bezúdržbový. Jeho povrch zostáva rovnako kvalitný a príjemný počas mnohých rokov aj napriek rôznym poveternostným podmienkam. Netreba ho vôbec natierať. Prípadné škvrny (napríklad po grilovaní alebo od opaľovacieho krému) odstránite jednoducho prostredníctvom hadice a vody, alebo ich odplaví silnejší dážď.

Bezpečnosť

Brúsený povrch s drážkovaním dodáva doskám prirodzený vzhľad a zaisťuje bezpečnosť povrchu aj vtedy, keď je mokrý. Na Twinsone sa prakticky nemôžete pošmyknúť a nezáleží na tom, či máte obuté topánky, alebo ste naboso. Materiál netvoria triesky, čím je bezpečný aj pre vaše deti.
Kompozitný materiál Twinson je z hygienického hľadiska úplne nezávadný a môže sa nachádzať aj v priamom styku s vodou (napríklad na okrajoch bazénov). Spĺňa najvyššie štandardy bezpečnosti.

Atraktívny vzhľad

Prítomnosť dreva dodáva materiálu Twinson veľmi prirodzený vzhľad, ktorý sa hodí na vonkajšie použitie v záhradách alebo pri bazénoch. Na výber máte z ôsmich prírodných farebných odtieňov. Vďaka nim môže terasa z materiálu Twinson dotvoriť vašu záhradu do dokonalosti.

Šetrnosť k životnému prostrediu

Materiál Twinson je 100 % recyklovateľný a predstavuje šetrnú alternatívu k tvrdým tropickým drevám. Zatiaľ čo sa tvrdé drevo získava len ťažbou v ohrozených dažďových pralesoch, borovicové drevo na výrobu kompozitného materiálu Twinson pochádza z lesov s certifikátom PEFC. Lesy s týmto certifikátom sú spravované trvalo udržateľným spôsobom, čo v praxi znamená, že sa v nich nevyrúbe viac stromov, ako vysadí.