Dopad terasových dosiek Twinson na životné prostredie

Terasy Twinson sú priateľské k prírode

Terasové dosky Twinson vyrábame z PVC a borovicového dreva z lesov s certifikátom PEFC. Vďaka tomu sú odolnejšie a tiež ekologickejšie ako drevené terasy.

V prípade drevených terás môžete vyberať z dvoch variantov: európskych (smrek, borovica) a exotických drevín. Obidva typy majú svoje nevýhody. Zatiaľ čo smrek a ďalšie miestne dreviny nie sú dostatočne tvrdé, exotické drevo znamená záťaž pre životné prostredie. Ťaží sa totiž v ohrozených dažďových pralesoch.

Dosky z kompozitného materiálu Twinson sú ekologickým variantom, ktorý je schopný nahradiť obidva typy drevín. Vďaka PVC odolávajú vplyvom počasia a drevomorným hubám, pričom drevo, ktoré obsahujú, pochádza z lesov, spravovaných udržateľným spôsobom.

Lesy s certifikátom PEFC

Borovicové drevo obsiahnuté v doskách Twinson pochádza z lesov s certifikátom PEFC. Táto skratka znamená Programme for the Endorsement of Forest Certification schemes (Program schvaľovania systémov certifikácie lesov) a zaručuje, že je certifikovaný les spravovaný udržateľne.

V lesoch s certifikátom PEFC počet vyrúbaných stromov nesmie nikdy prekročiť počet vysadených stromov. Zároveň ostáva zachovaný aj pomer druhov.

A prečo používame borovicové drevo? Pretože ide o miestny strom, ktorý zároveň vyniká rýchlosťou rastu. Vyrúbanú borovicu tak rýchlo nahradí nová.

Nezávadný a bezúdržbový materiál

Na rozdiel od drevených terás, terasy Twinson nepotrebujú pravidelné nátery a ošetrenie. Preto zbytočne nezaťažujú ani prírodu, ani vašu peňaženku. Stálosť materiálu zaisťuje prímes PVC, vďaka ktorej sú dosky Twinson odolnejšie a majú menšiu rozťažnosť. Záleží nám aj na tom, aby boli naše terasy úplne nezávadné. Ich zdravotnú nezávadnosť overujeme rovnakými testami, aké sa používajú aj pri detských hračkách.

Recyklácia

Na terasy Twinson dávame záruku 25 rokov – minimálne tak dlho vydržia v skvelom stave. A keď doslúžia? Myslíme aj na ich ďalšie využitie. Materiál Twinson je 100 % recyklovateľný a tak sa môže vrátiť späť do obehu.

Vyberte si terasu, ktorá nezaťaží prírodu a vydrží dlhé roky. Vyberte si jeden z terasových systémov Twinson.