Terasy Twinson Massive

Twinson Massive sú masívne terasové dosky. Sú ideálne pre terasy okolo bazénov. Môžete ich orezať na akýkoľvek tvar a s otočnými nerezovými sponkami ich jednoducho natočíte tak, aby kopírovali tvar bazéna.

Dosky Twinson vyrábame zo zmesi dreva a PVC. Terasa vďaka nim preto vyzerá ako drevená, ale je zároveň aj veľmi odolná. Má nosnosť 1750 kg/m2 a odoláva hmyzu, drevokazným hubám aj vlhkosti. Za odolnosť terasy ručíme zárukou 25 rokov.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • nosnosť 1750 kg/m2
 • rozťažnosť 2 mm/m
 • kompozitný alebo hliníkový (samonosný) konštrukčný systém
 • rozostup podkladových hranolov 50 cm osovo
 • výška dosky 20 mm
 • Masívne a robustné – žiadne duté komory
 • Montáž s použitím systému skrytých spôn
  • žiadne viditeľné skrutky
 • Otočné montážne spony – palubovky možno klásť aj bez pravého uhlu k podkladovej konštrukcii
 • Tri typy hliníkových profilov pre podkladovú konštrukciu
  • možná samonosná konštrukcia pre kladenie plávajúcej podlahy
 • Dĺžková rozťažnosť len 2 mm na 1 m
  • o 50 % menšia ako pri dutých doskách
 • Nosnosť 1400 kg/m2 pri plošnom zaťažení
 • Palubovky so šírkou 140 mm (úžitková šírka 145 mm)
 • Šírka škár iba 4,5 mm
 • Dosky v dĺžkach 4,5 a 6 m
 • Inštalácia podkladových profilov vo vzdialenosti 40 cm
Zobraziť ďalšie parametre
Parametre

6 farieb a 2 brúsenia

Terasové dosky Twinson Massive vyrábame v 6 prírodných farbách. Farba, ktorú si vyberiete, sa do mesiaca zosvetlí, čo však neznamená nič zlé. Zmena farby dokazuje, že dosky Twinson obsahujú drevo, ktoré pracuje, ako každý prírodný materiál. Na rozdiel od dreva dosky Twinson nezosivejú. Zhruba po mesiaci sa ich farba vďaka prímesi PVC navždy ustáli.

Dosky Twinson Massive brúsime z každej strany inak. Preto je len na vás, či na povrch terasy použijete hladkú stranu alebo stranu s drážkou. Obidva typy brúsenia sú protišmykové.

6 farieb a 2 brúsenia

Výroba šetrná k prírode

Na výrobu terasových dosiek Twinson používame borovice z lesov s certifikátom PEFC. Borovicový les je rýchlo obnoviteľný, preto je použitie tohto dreva šetrné k prírode. Certifikát navyše zaručuje, že sa nevyťaží viac dreva, ako by medzitým vyrástlo v lese. Terasové dosky Twinson sú tiež úplne recyklovateľné a testované na nezávadnosť rovnakými testami, ako sa používajú na testovanie detských hračiek.

Nájsť predajcu
Výroba šetrná k prírode

Odolné spojenie borovice a PVC

Masívne terasové dosky Twinson Massive vyrábame zo zmesi borovicových pilín a PVC. Vďaka tomu vyzerajú ako luxusné drevené terasy, ale nepotrebujú náročnú údržbu. S terasou Twinson neminiete ročne stovky eur za nátery a oleje. Materiál Twinson je odolnejší ako drevo – najmä proti drevokazným hubám, hmyzu aj vlhkosti. Na jeho odolnosť dávame záruku 25 rokov.

Terasy Twinson Massive majú nosnosť 1750 kg/m2. Jednotlivé dosky sú spojené sponami, ktoré pohlcujú rozťažnosť materiálu. Tá je navyše len 2 mm/m, preto sa dosky nekrútia a nepraskajú.

Chcete vedieť viac o materiálu Twinson?
Odolné spojenie borovice a PVC

K bazénu aj na nerovný podklad

Dosky Twinson Massive sú plné, bez vnútorných komôr, preto ich možno orezať na akýkoľvek tvar. Ku konštrukcii sa dosky pripájajú nerezovými alebo PVC sponami. Nerezové spony možno v podkladovom systéme otočiť do akéhokoľvek uhlu, nie ste obmedzení 90°spájaním a kopírovanie oblého alebo atypického tvaru bazéna je ľahšie.

Pred položením terasy navyše nemusíte špeciálne upravovať podklad. Terasa Twinson Massive je vhodná aj na nerovný povrch, ktorý jednoducho vyrovnáte vďaka nastaviteľným stĺpikom. Konštrukcia terasy môže fungovať aj ako samonosná.

K bazénu aj na nerovný podklad

Referencie /

Terrace Massive: Terasa bez hranic

Popusťte uzdu své fantazii. S masivními palubkami bez dutých komor můžete realizovat jakýkoliv nápad- od konstrukcí s rovnými liniemi až po propracované geometrické tvary – všechno je možné. Jednoduše a precizně můžete vytvářet kulaté řezané hrany a díky inovativním variabilním sponám jsou možnosti použití systému Terrace Massive téměř neomezené.

Systém Terrace Massive je vhodný především pro prostory kolem bazénů a organické tvary.

Referencie /

TERRACE MASSIVE: TERASA BEZ HRANÍC

Popustite uzdu svojej fantázii. S masívnymi palubovkami bez dutých komôr môžete realizovať akýkoľvek nápad – od konštrukcií s rovnými líniami až po prepracované geometrické tvary – všetko je možné. Jednoducho a precízne môžete vytvárať guľaté rezané hrany a vďaka inovatívnym variabilným sponám sú možnosti použitia systému Terrace Massive takmer neobmedzené.   Systém Terrace Massive je vhodný najmä pre priestory okolo bazéna a na organické tvary.

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.