Terasy Twinson odolali pri skúške pôsobenia požiaru

Všetky terasové systémy Twinson, teda Terrace, Terrace Massive i novinka Terrace Massive Pro, prešli skúškou pôsobenia vonkajšieho požiaru BROOF (t1) a bez obáv ich tak možno použiť na plochých strechách rodinných domov i priemyselných budov. Ide o jediný kompozitný drevoplastový (WPC) materiál na strešné terasy a balkóny, ktorý má v súčasnosti túto certifikáciu.
Okrem dizajnu je práve odolnosť proti požiaru jedným z hlavných kritérií pri návrhu povrchov plochých striech. Terasy z materiálu Twinson odolávajú sálavému teplu aj odlietavajúcim iskrám a bránia tak šíreniu požiaru.

Skúška správania striech pri pôsobení vonkajšieho ohňa sa riadi podľa normy STN EN 13501-5, ktorá stanovuje presný postup testovania – zapáli sa 600 g drevenej vlny v drôtenom koši, počas horenia i po spálení vlny sa následne podľa jasných kritérií hodnotí, k akému poškodeniu povrchu strechy prišlo (napr. nesmie horieť, tlieť ani z nej nesmú odpadávať žiadne jej časti). Ide o najnáročnejšiu skúšku, ktorú musia splniť materiály „spomaľujúce horenie“.