Plastové okná môžu niekedy zachrániť aj projekt rekonštrukcie historického objektu

Keď sa povie tradičná sklárska výroba a nádherná príroda, niekomu sa vybaví Liberecký kraj. My k tomu dodávame ešte dlhoročnú tradíciu varenia piva. História pivovaru v Rohozci siaha až do roku 1826. Pivovar od svojho založenia prechádzal z rúk do rúk potomkov zakladateľa, neskôr došlo niekoľkokrát k predaju. Pivovar prežil aj znárodnenie v roku 1948. Dnes by však nemohol ďalej fungovať bez rekonštrukcie. Jeho majitelia sa rozhodli pre radikálnu rekonštrukciu budov pivovaru so zachovaním pôvodného vzhľadu.

in4.jpg

Členenie a farba fasád, rovnako ako pôvodné nápisy na stenách budov určených na varenie a fľaškovanie alebo pivnica - všetko bolo ponechané v stave, ktorý bol zdokumentovaný na dobových fotografiách. Avšak nechať vyrobiť 140 nových okien ako repliku pôvodných drevených a kovových, na to už bol rozpočet rekonštrukcie krátky.

Sme hrdí, že najmä vďaka farebným dekorom orech a antracit, ktoré verne imitovali pôvodné rámy okien, sa pre rekonštrukciu vybrali okná Deceuninck Arcade, vyrobené a dodané jedným z našich certifikovaných partnerov, firmou Okná Tanvald. Plastové okná s našimi profilmi nahradili okná z pôvodných materiálov, a tak umožnili, aby rekonštrukcia vôbec prebehla - bola totiž výrazne lacnejšia.

Viac sa o rekonštrukcii pivovaru dočítate na idnes.cz.

in5.jpg in6.jpg in7.jpg