Deceuninck ako nový sponzor tímu Alpecin-Fenix

Picture-Francis-Van-Eeckhout-and-Philip-Roodhooft.jpeg

Hooglede-Gits, 30. novembra 2021 - Spoločnosť Deceuninck s potešením oznamuje, že uzavrela zmluvu s cyklistickým tímom Alpecin-Fenix a od roku 2022 sa stáva jeho sponzorom. Týmto novým partnerstvom Deceuninck potvrdzuje, ako pevne verí v silu cyklistiky. Bude nielen kosponzorom mužského profesionálneho cyklistického tímu, ale tiež tímu horských bicyklov, cyklokrosu a elitného ženského cyklistického tímu. Medzi základné hodnoty spoločnosti Deceuninck patrí rozmanitosť a rovnosť žien a mužov, s čím korešponduje podpora ženskej cyklistiky a profesionálnych športovkýň. 

Od januára 2022 tak Deceuninck spojí svoje meno s tímom Alpecin-Fenix, ktorý vedú Philip a Christoph Roodhooftovi. S cyklistom Mathieu van der Poelom v čele sa tím zameria predovšetkým na úspech v jarných klasikách. So šprintérmi, ako sú Jasper Philipsen a Tim Merlier, zabojuje následne tím o etapové víťazstvá na Grand Tours. Spolupráca prinesie počas cyklokrosových a moutainbikových disciplín tiež hodnotnú reklamu. Až do konca roku 2021 zostáva Deceuninck hlavným sponzorom tímu Wolfpack. Týmto by mu spoločnosť Deceuninck rada poďakovala za inšpirujúce nasadenie a neuveriteľné chvíle počas posledných troch rokov. 

„Mám úprimnú radosť, že môžem oznámiť partnerstvo s tímom Alpecin-Fenix. Vyznávame rovnaké hodnoty, podporujeme mladé talenty a ženskú cyklistiku. Osobne sa teším na jarné klasiky a obzvlášť na preteky Okolo Flámska. Veríme, že vďaka úzkej spolupráci s tímom Alpecin-Fenix bude našu značku vidieť počas celej sezóny," povedal Francis Van Eeckhout, generálny riaditeľ skupiny Deceuninck.

Philip Roodhooft, generálny riaditeľ Alpecin-Fenix, dodáva: „Je pre nás potešením spolupracovať so spoločnosťou Deceuninck. Výsledky nášho tímu v posledných rokoch raketovo stúpajú a veríme, že sme ešte zďaleka nedosiahli vrchol. Partnerstvo so spoločnosťou Deceuninck nám spoločne s ďalšími sponzormi zaistí prostriedky, ktoré nám umožnia nielen potvrdiť súčasné kvality, ale aj naplniť naše ambície. Náš nový medzinárodný sponzor má rovnako ako my svoj domov v Belgicku a obe strany tiež zdieľame ctižiadostivosť a snahu o dokonalosť. Som si teda istý, že vďaka tomu spoločne vynikneme.“