Čiernobiely dom interiérovej návrhárky presvetľujú obrie okná s profilmi Eforte

Keď si návrhárka interiérového dizajnu nechá postaviť dom na mieru, môžeme čakať dizajnovo dokonalý výsledok. Žiadne kompromisy, dizajn a výraz prevažujúce nad prvkami obyčajného domáceho pohodlia a veľmi prísny výber použitých technológií. Presne to platí pre dom návrhárky interiérového dizajnu Lucie Schäffnerové. Sme radi, že pri atypickom okennom zasklení padla voľba na profily Deceuninck Eforte.

in-(1).jpg

Byt, pracovňa a showroom v jednom

Majiteľka, návrhárka interiérového dizajnu, zvolila pre svoj nový dom túto kombináciu z mnohých dôvodov. V kľudnom mieste na brnianskom predmestí moderný dom síce vyniká v porovnaní s okolitou klasickou zástavbou, niekto môže dokonca povedať, že pôsobí nudne a odosobnene. To však neviete, čo vás čaká vo vnútri.

Zo všetkých strán vás obklopí neodbytný pocit, že ste uprostred čiernobieleho filmu. Prísne monochromatický interiér je však vytvorený zámerne a vytvára nielen prehľadnú demonštráciu výrazových prvkov, ktoré majiteľka navrhuje pre svojich klientov, ale predovšetkým vďaka neštandardne veľkým oknám kontrastuje s farebným svetom vonku. Práve okná s rozmermi 3,5 × 2,4 alebo 4,5 × 1,3 m dodávajú interiéru potrebnú farebnosť, svetlo a život.

Neštandardné rozmery okien v profiloch Deceuninck Eforte

Sklenené tabule s mimoriadnymi rozmermi, rohové okná realizované spojom sklo na sklo a posuvné dvere na terasu, všetko realizované v pasívnom štandarde, dodávajú celej stavbe a najmä interiéru presvetlenie a vzdušnosť. Profil Eforte, ktorý bol v niekoľkých prípadoch použitý v bezrámovom prevedení pre vizuálne odľahčenie, unesie bez problémov hmotnosť zasklenia niekoľkých stoviek kilogramov.

Viac sa o zaujímavej stavbe dozviete na stránkach bydleni.idnes.cz

in2.jpg
in3.jpg