Twinson fasádne obklady Premium

Fasáda z kompozitného materiálu Twinson spája dizajn dreva s odolnosťou PVC. Je bezúdržbová a odoláva hmyzu, hubám i vlhkosti. Steny domu s fasádou Twinson Premium dýchajú. Zabezpečuje to systém odvetrávacích mriežok, ktorými cirkuluje vzduch a odvádza sa vlhkosť.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • jednoduchá montáž
 • bezúdržbový WPC materiál Twinson
 • systém odvetrávania
 • robustná dvojstenná konštrukcia

Uzatvorený systém Twinson

 • Spĺňajú požiadavky triedy protipožiarnej odolnosti B2
 • Integrované vetranie – odvetrávaná a dýchajúca fasáda, zaistený odvod vlhkosti a tepla
 • Jednoduchá montáž so skrytým upevnením špeciálnymi patentovanými sponami
 • Malá hrúbka – vhodné pre novostavby i staršiu zástavbu
 • Konštrukcia s opornými priečkami
 • Systém pero-drážka – automatické paralelné vyrovnávanie fasádnych prvkov
 • Ukončovacie profily pre perfektnú konečnú úpravu
  • eloxované hliníkové profily v čiernej, hnedej a striebornej alebo krycie profily z materiálu Twinson (sladké drievko, kôra, rašelina, bridlica)
 • Možnosť použitia ako súčasť obvodovej izolácie alebo samostatne ako obklad
 • V ponuke v dĺžke 6 m, šírka 167 mm, spotreba 6 m/m2

Otvorený systém Twinson

 • Malá hrúbka – vhodné pre novostavby i staršiu zástavbu
 • Odvetrávaná fasáda – systém odvádzania vlhkosti a tepla
 • Možno použiť ako súčasť obvodovej izolácie alebo samostatne ako obklad
 • Robustné obklady z materiálu Twinson a kvalitného eloxidovaného hliníku – oba materiály s dlhou životnosťou
 • Čierne montážne profily pre harmonický vzhľad
 • V ponuke v dĺžke 3 m, šírka min. 83 mm, spotreba 12 m/m2
 • Upevnenie skrutkami
Zobraziť ďalšie parametre

Dva dizajnové varianty, tri farby

Fasádny obklad Twinson Premium môžete použiť, buď ako uzatvorenú, alebo otvorenú fasádu. Rozdiel medzi oboma variantmi je vo veľkosti škár a použitých lamiel. Zatiaľ čo jednotlivé diely uzavretej fasády na seba tesne priliehajú, otvorená fasáda má medzi nimi viditeľné škáry a spotrebujete na ňu menej materiálu. Pri oboch variantoch môžete dosky orientovať horizontálne i vertikálne.

Obklady Twinson Premium dodávame v štyroch prírodných farbách, a to vo farbe sladkého drievka, kôry a bridlice. Zakončenie hrán fasády dotiahne dizajn k dokonalosti – sami sa rozhodnete, či použijete čierne alebo hnedé hliníkové krycie profily alebo profily z materiálu Twinson.

Dva dizajnové varianty, tri farby

Vzhľad dreva, odolnosť PVC

Materiál Twinson vyrábame z borovicových pilín a PVC. Tak vzniká fasádny obklad, ktorý vyzerá ako drevo, ale nepotrebuje nátery ani ďalšiu údržbu. Fasáda Twinson Premium odoláva zmenám počasia, UV žiareniu, drevokazným hubám a hmyzu, nehnije a neplesnivie.

Jednotlivé obkladové diely majú dvojstennú konštrukciu, vďaka ktorej sú veľmi stabilné a odolné. Odolnosť zaisťuje i podkladová konštrukcia.

Požiadajte predajca vo vašom okolí o viac informácií
Vzhľad dreva, odolnosť PVC

Jednoduchá montáž

Montáž fasádnych obkladov Twinson Premium zvládnete aj s bežným náradím. Jednotlivé diely jednoducho prichytíte ku konštrukcii skrytými sponami, ktoré nenarušia vzhľad fasády. Montáž uzavretej fasády uľahčuje tiež systém pero-drážka.

Zodpovednosť k prírode

Pri výrobe materiálu Twinson myslíme na životné prostredie. Používame borovicové drevo, pretože borovice rastú pomerne rýchlo, a tak sa vyťažené drevo čoskoro obnoví. Drevo získavame z lesov s certifikátom PEFC, ktorý zaručuje, že sa z lesa nevyťaží viac dreva, ako medzitým vyrastie. Materiál Twinson je navyše plne recyklovateľný.

Nájsť predajcu
Zodpovednosť k prírode

Fasáda, ktorá dýcha

Na spodnej a vrchnej hrane a okolo okien je fasáda Twinson Premium ukončená hliníkovou odvetrávacou mriežkou. Vďaka tomu pod obkladmi cirkuluje vzduch, ktorý odvádza vlhkosť. Zároveň fasáda prispieva k lepšej izolácii, bráni únikom tepla, a tak šetrí výdavky za energie.

Fasádne obklady Twinson Premium môžete použiť ako dekoratívny obklad, ale aj ako súčasť obvodovej izolácie. So správnou izoláciou zabránite až 20 % únikov tepla.

Referencie /

Fasádny obklad Premium z PVC

Atraktívny, funkčný a bezúdržbový

Fasádne obklady Premium z PVC sú k dispozícii v širokej palete farieb, ktorá je identická s mnohými nadčasovými odtieňmi okenných rámov od firmy Deceuninck. Vzhľadom na ich vysoko kvalitnú povrchovú úpravu sa obkladové profily veľmi ľahko udržiavajú. Nechajte sa inšpirovať niektorými nami realizovanými projektmi.

Referencie /

Rodinný dom, Kopřivnice

Architekt: Lukáš Tecl - Atelier T&F
Produkt: fasádne obklady Twinson Premium, Twinson Terrace+

Tento výnimočný rodinný dom inšpirovaný vilou Tugendhat je skutočne čisto funkcionalistickou stavbou s otvoreným výhľadom na Beskydy a Radhošť. Výrazným prvkom, ktorý sa významne podieľa na vzhľade domu, je moderný fasádny odvetrávaný obklad Twinson Premium z kompozitu. Rovnaký materiál, len v terasovej úprave – Twinson Terrace+, bol použitý aj ako obklad bazénov, priľahlej terasy, schodov a ako obklad móla, ktoré zasahuje do jazierka. Benefitom kompozitného materiálu sú okrem atraktívneho vzhľadu tiež veľmi nízke nároky na údržbu a dlhá životnosť.

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.