Terasy Twinson Terrace

Twinson Terrace sú duté terasové dosky, ktoré sú vyrobené z borovicových pilín a PVC. Vyzerajú ako drevené, sú však omnoho odolnejšie – nosnosť terasy je 1400 kg/m2. Dosky Twinson Terrace sú odolné proti hmyzu, hubám aj vlhkosti, preto na ne dávame záruku 25 rokov.

Terasy z kompozitného materiálu Twinson si zvládnete namontovať aj sami. Dosky prichytíte k podkladovému profilu jednoducho plastovými sponami, ktoré netreba skrutkovať a na terase nie sú viditeľné. Terasa navyše nepotrebuje rovný podklad. S hliníkovou podkladovou konštrukciou môže stáť na nerovnom povrchu alebo ako samonosná aj na streche.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • nosnosť 1400 kg/m2
 • rozťažnosť 2 mm/m
 • kompozitný alebo hliníkový (aj samonosný) konštrukčný systém
 • rozostup podkladových hranolov 50 cm osovo
 • výška dosky 28 mm
 • 7-komorový systém
 • 2 varianty podkladových profilov
  • plast – nenosný
  • hliník – nosné i nenosné profily
 • Výber z 8 farieb
 • Zakončenie soklom, krytkou z materiálu Twinson alebo hliníkovým profilom
 • Maximálna nosnosť 1400 kg/m2
 • Montáž systémom skrytých spôn
  • žiadne viditeľne skrutky
Zobraziť ďalšie parametre
Parametre

Bez prípravy podkladu

Terasu Twinson Terrace s hliníkovou konštrukciou môžete položiť na akýkoľvek podklad. Pomocou nastaviteľných stĺpikov jednoducho vyrovnáte nerovnosti. So samonosnou konštrukciou je táto terasa ideálna aj na strechu, kde treba brať ohľad na hydroizoláciu.

S plastovými sponami sa terasa navyše rýchlo skladá. Spony nemusíte vŕtať, stačí ich len zacvaknúť do konštrukcie a celú terasu zaistiť skrutkami na okrajoch.

6 prírodných farieb

Akú farbu bude mať vaša terasa? Vybrať si môžete z 6 farebných variantov. Farba terasy po montáži časom mierne zbledne. To je dôkaz, že dosky obsahujú drevo, ktoré pracuje, ako každý prírodný materiál. Zhruba po mesiaci sa farba ustáli a vďaka PVC sa už nemení.

Dosky Twinson Terrace majú z každej strany iné brúsenie. Je preto na vás, aká výrazná bude drážka na povrchu terasy. Obidva typy brúsenia sú protišmykové. Podľa vlastného vkusu si vyberiete aj zakončenie terasy lištou, ukončenie vo farbe terasy alebo hliníkovým profilom.

6 prírodných farieb

Záruka 25 rokov

Terasové dosky Twinson vyrábame zo zmesi PVC a borovicových pilín. Výsledkom je kompozitný materiál ideálny pre vonkajšie terasy, ktoré musia odolať vplyvom počasia. Dosky Twinson vyzerajú ako drevené, na rozdiel od dreva však nie sú náchylné na napadnutie hmyzom a drevokaznými hubami, nepraskajú a je takmer nemožné ich poškriabať. Za ich odolnosť ručíme zárukou 25 rokov.

Vonkajšiu terasu z dosiek Twinson nemusíte natierať a moriť. Nečaká vás preto práca, ani výdavky spojené s údržbou terasy. S rozťažnosťou len 2 mm/m sa terasa nekrúti vplyvom tepla a vlhkosti. Jednotlivé dosky sú spojené sponami, ktoré pohlcujú šírkovú dilatáciu dosky.

Záruka 25 rokov

Výroba šetrná k prírode

Na výrobu terasových dosiek Twinson používame borovice z lesov s certifikátom PEFC. Borovicový les je rýchlo obnoviteľný, preto je použitie tohto dreva šetrné k prírode. Certifikát navyše zaručuje, že sa nevyťaží viac dreva, ako by medzitým vyrástlo v lese. Terasové dosky Twinson sú tiež úplne recyklovateľné a testované na nezávadnosť rovnakými testami, ako sa používajú na testovanie detských hračiek.

Nájsť predajcu
Výroba šetrná k prírode

Referencie /

Twinson Terrace: Rodinný dom, Rosice nad Labem

Architekt: Ing. Arch. Karel Rothanzel
Miesto: Rodinný dom, Rosice nad Labem
Produkt: Twinson Terrace
Farba: marhuľovo hnedá

Sivý a biely kváder v tvare písmena L, átrium s terasou a bazénom, záhradný domček s letnou jedálňou a vonkajším krbom. Všetko, čo rodina s malými deťmi potrebuje. Na záhrade si zvláštnu pozornosť zaslúži moderný kompozitný materiál Twinson, použitý na terasu a lemovanie bazéna. Je veľmi stabilný, vhodný aj pre stály kontakt s vodou z bazéna. Príjemne sa po ňom chodí, pretože sa na slniečku nikdy nerozpáli. A keď sa dosky umastia, napríklad od jedla alebo opaľovacieho krému, stačí ho ostriekať vodou.

Referencie /

Twinson Terrace: Klasické riešenie – zaručený komfort

Vysoká odolnosť, ľahká údržba a atraktívny vzhľad. Systém Terrace ponúka toto všetko, je preto vhodným riešením pre terasy, chodníky alebo okraje bazénov. Harmonicky zapadne do akejkoľvek záhrady. Premeňte vašu záhradu, terasu alebo balkón na elegantné miesto.

Referencie /

TWINSON TERRACE : RODINNÝ DOM, BRATISLAVA

Starší rodinný dom získal nadstavbou a titánzinkovou fasádou moderný, nadčasový vzhľad. Na veľkoryso poňatých terasách s celkovou plochou viac ako 100 m2 z kompozitného materiálu Twinson si domáci vychutnávajú úchvatný výhľad na údolie Dunaja. Technický dôvtip pri montáži terasy Twinson Terrace bol nevyhnutný nielen pri realizácii terasy starých rodičov, ktorej charakteristickým prvkom je organický tvarom – polkruh. Dôležitý bol aj výber podkladového profilu. Vzhľadom na fakt, že sa terasy v nadstavbe realizovali na netradičnú železnú konštrukciu a podklad tvorili OSB dosky, zvolil realizátor nosný hliníkový profil. Vďaka tomu sa zabezpečila dostatočná pevnosť a optimálna výška. Z kompozitného materiálu Twinson si majitelia domu dali na mieru vyrobiť aj kvetináče, ktoré oddeľujú terasu od ulice a nahrádzajú plot.

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.