Okenné profily Prestige: úsporné a ekologické

Prestige sú 6-komorové profily vhodné do zateplených domov. So súčiniteľom prestupu tepla rámom 1,1 W/m2K a so zvukovou izoláciou až 45 dB znižujú výdavky za energie a tlmia hluk z ulice. Sklá sú v profiloch Prestige zapustené do 25 mm hlbokej zasklievacej drážky. Vďaka tomu okná lepšie izolujú a nerosia sa.

Zo 40 farieb a dekorov profilov Prestige si vyberiete presne podľa vášho vkusu. Myslíme na to, aby okná vyzerali dobre aj otvorené, preto ich vyrábame s bielym, hnedým a tiež sivým jadrom.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • súčiniteľ prestupu tepla Uf = 1,1 W/m2K (Čo je Uf?)
 • 6 komôr
 • vstavaná hĺbka 76 mm
 • zvuková izolácia Rw až 45 dB podľa použitého skla
 • možnosť zasklenia 24 až 56 mm
 • rovné alebo 3 varianty predsadeného krídla
 • Tepelná izolácia Uf = 1,1 W/m2K pri konštrukčnej hĺbke 76 mm a šesťkomorovej technológii
  • vhodné i pre nízkoenergetické domy
 • Možnosť voľby dorazového i stredového tesnenia
 • Rozmerné komory pre výstuž – oceľ s vysokým momentom zotrvačnosti
  • extrémne stabilné konštrukcie okna
 • Zasklievacia drážka 25 mm
  • žiadny kondenzát v krajovom spoji, vynikajúce hodnoty povrchových teplôt
 • Široká paleta farieb
 • Špeciálne farebné fólie Titanium Plus
  • 4 farby s hliníkovým vzhľadom
 • Bezolovnaté profily – CaZn stabilizátory PVC
Zobraziť ďalšie parametre

Okná pre nízkoenergetické domy

Okenné profily Prestige spĺňajú náročné požiadavky na tepelnú izoláciu. So súčiniteľom prestupu tepla rámom 1,1 W/m2K a možnosťou zasklenia až 56 mm znižujú spotrebu energií v celom dome. Vďaka kvalitnému tesneniu izolujú okná s našimi profilmi rovnako dobre aj po dlhom čase. Tesnenie vkladáme priamo do profilu a nenavliekame ho dodatočne strojom. Preto v ňom nevzniká pnutie a tesnenie sa neskracuje.

K lepšej izolácii prispieva aj zasklievacia drážka hlboká 25 mm. Sklo je v nej zapustené hlbšie, a preto miestom zapustenia uniká menej tepla. Vďaka hlbšej drážke sa okná nerosia.

Koľko ušetríte s Prestige?
Okná pre nízkoenergetické domy

40 farieb a dekorov

Medzi 40 farbami a dekormi profilov Prestige sú imitácie dreva a kovu i celá paleta farieb. Okná s našimi profilmi vyzerajú skvele aj otvorené – vnútri môžu byť sivé, nielen biele alebo hnedé. Vaše okná budú dokonale zladené, bez ohľadu na to, aký farebný variant si vyberiete.

Navyše, s hliníkovým krytím budú plastové okná vyzerať ako kovové. Pritom im zostanú izolačné vlastnosti a cena plastových.

Vyberte si farbu okien
40 farieb a dekorov

Výroba zodpovedná k prírode

Pri výrobe myslíme na prírodu, preto vyrábame okenné profily aj z recyklovaného PVC. Profily z recyklovaného plastu preverujeme rovnakými testami, ako tie z prvomateriálu (panenského PVC), neznamenajú preto zníženú kvalitu. Znamenajú istotu, že ste pri výbere okien urobili niečo pre životné prostredie.

Nájsť predajcu v okolí
Výroba zodpovedná k prírode

Referencie /

Hotel Fürstenfelder

Miesto: 82256 Fürstenfeldbruck (Německo)
Produkt: Profil Prestige s hranatým křídlem
Farba: Architecture Colors / Graphit Schwarz (Dec. 921)

Jednoduchá elegancia v kombinácií s ušľachtilými materiálmi v štvorhviezdičkovom hoteli  Furstenfelder . Okná s úžasným designom a jemnou povrchovou štruktúrou dokonalo zapadajú do celkového štýlu komplexu. Sivo zafarbené telo profilu zároveň skvele ladí s farbou Graphit Schwarz z kategórie farieb  Architecture Colors

Referencie /

Zdravotnícke zariadenie Adentes

Miesto: 53757 St. Augustin u Bonnu (Německo)
Produkt: Profil Prestige s rovným křídlem
Farba: Architecture Colors / Aluminium Weiss (Dec. 908)

Projekt si stanovil cieľ vytvoriť pre pacientov príjemnú, presvetlenú a uvoľnenú atmosféru zakomponovaním veľkých okenných plôch. Elegantný dojem dotvára žiarivý vzhľad kvalitnej fóliovej vrstvy „ArchitectureColors" v prevedení AluminiumBiela. Profily Deceuninck dokážu tiež bez problémov splniť vysoké požiadavky lekárskeho tímu na zvukotesnosť.

Referencie /

Rodinný dom Zlonín

Produkt: Okenné profily Prestige, Twinson Terrace
Farba: Okenné profily s povrchovou úpravou Titanium Plus, Twinson Terrace dekor rašelina
Miesto: Rodinný dom Zlonín
Moderná a funkčná architektúra

Rodinný domček vo Zloníne rozhodne nie je sériovou novostavbou v satelite na okraji Prahy. Má svoj vlastný štýl. Zaujímavým trendovým prvkom sú PVC profily Deceuninck Prestige s povrchovou úpravou Titanium Plus, z ktorých sú zhotovené nielen okná, ale aj veľké posuvné dvere na terasu. Ide o profily s plastovým jadrom a s vrchnou vrstvou fólie, ktorá dokonale napodobňuje hliník a je aj mimoriadne odolná a stála. S ňou ladí aj sivé jadro profilu.

Aj záhrada domčeku sa môže pýšiť využitím nových materiálov. Terasa, podlaha balkóna na prvom poschodí, hrantíky, plot a brána sú zhotovené z kompozitného materiálu Twinson Terrace, ktorý v sebe spája výhodné vlastnosti oboch svojich zložiek: dreva a plastu. Na pohľad ho od dreva nerozoznáte, je však takmer bezúdržbový a veľmi trvanlivý.

Referencie /

Bytový dom Pribina v Malackách

Dodávateľ okien: Karol Hegedüs, STARBEC, s. r. o., Tvrdošovce
Miesto: Bytový dom Pribina v Malackách
Produkt: Okenné profily Deceuninck Prestige s trojsklom
Farba: okenné profily s povrchovou úpravou antracit

Na bytovom dome Pribina sú okná dôležitým prvkom fasády. Antracitové vyhotovenie plastových okenných profilov evokuje hliník. Zvnútra sú okenné profily v neutrálnej bielej farbe, aby si užívatelia mohli doladiť interiér podľa vlastných predstáv.

Investor najskôr nemal o výbere okien konkrétnu predstavu. Zadal požiadavku na kvalitný šesťkomorový profil vo farebnom vyhotovení antracit s trojsklom. Výrobca okien, odporučil použiť profil Deceuninck Prestige, ktorý splnil nároky kladené na túto reprezentatívnu stavbu. Vďaka stavebnej hĺbke 76 mm a jeho masívnosti ide o profil vhodný aj na osadenie trojskla. Vďaka kombinácii zateplenia fasády bytového domu a kvalitných okien sa investorovi podarilo dosiahnuť zaradenie bytového domu do energetickej triedy B.

Farebný systém Deceuninck /

Individuálne farby okna pre akýkoľvek štýl.

Farebné okná a dvere dokresľujú architektúru celej stavby a sú určujúce pre vzhľad fasády. Spoločnosť Deceuninck poskytuje veľký výber farieb, a tým takmer neobmedzené možnosti realizácií. Vychádza v ústrety aj moderným trendom v architektúre. Novostavby aj renovované objekty obytného aj priemyslového typu možno vďaka tomu navrhovať veľmi individuálne a ich fasády dostanú nový atraktívny vzhľad. Farebné fólie možno použiť jednostranne alebo obojstranne. Farby možno rozmanite kombinovať a okná môžu mať z každej strany iný vzhľad.

Kvalitné a mimoriadne odolné fólie spĺňajú prevádzkové a designové požiadavky a zachovávajú si pôvodný odtieň počas celej doby svojej životnosti. Tieto povrchové úpravy vykazujú výnimočnú odolnosť proti výkyvom teplôt a UV žiareniu a starostlivosť o ne je veľmi ľahká. Škála farieb je k dispozícii pre okenné profily, kazetové rolety, posuvné dvere aj vchodové dvere.

Farebné varianty sú rozdelené do skupín podľa rôznych architektonických štýlov, preto si ľahko vyberiete odtieň zodpovedajúci vašim predstavám.

Trend Colors

Decentné a módne šedé odtiene v kombinácii s ušľachtilou perlovou štruktúrou poskytujú rafinované akcenty pri vytváraní architektúry stavby.

Architecture Colors*

Exkluzívny hliníkový a kovový vzhľad prémiovej povrchovej úpravy farieb Titanium Plus zdôrazňuje moderný charakter súkromných aj komerčných budov.

Classic Colors

Elegantný povrch s kresbou dreva v rôznych farbách možno univerzálne zakomponovať ako do rodinných domov, tak do komerčných stavieb.

Timeless Colors

Jemná kresba dreva v kombinácii s trvanlivým farebným odtieňom zapožičia vašej fasáde nádych jedinečnosti.

Traditional Colors

Prírodné farebné odtiene dreva sa perfektne hodia pre tradičné aj moderné stavebné štýly.

Konfigurátor farieb

V našom konfigurátore farieb si môžete vytvoriť vašu fasádu pomocou niekoľkých málo kliknutí. Stačí nahrať fotku svojho domu a skúsiť to!

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.