Okenné profily Eforte: spoľahlivé a úsporné

Eforte sú 6-komorové profily pre nízkoenergetické a pasívne domy. So súčiniteľom prestupu tepla rámom 0,95 W/m2K a zasklením až 56 mm sa hodia tam, kde je úspora energie na prvom mieste. Okrem dorazového a stredového tesnenia majú profily Eforte prídavné tesnenie v krídle pod sklom navyše. Sklo je zapustené do 25 mm hlbokej zasklievacej drážky – tá bráni úniku tepla a roseniu okien.

Profily Eforte vyrábame v 40 farbách a dekoroch aj s hliníkovým opláštením, vďaka ktorému vyzerajú plastové okná ako hliníkové. Navyše, ako jediní vyrábame okenné profily so sivým jadrom – okná s našimi profilmi nie sú vo vnútri nudne biele.

Nájsť predajcu v okolí

Parametre

 • súčiniteľ prestupu tepla Uf = 0,95 W/m2K (Čo je Uf?)
 • 6 komôr
 • vstavaná hĺbka 84 mm
 • zvuková izolácia Rw až 46 dB podľa použitého skla
 • možnosť zasklenia 24 až 56 mm
 • rovné alebo predsadené krídlo
 • Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti
  • Uf = 0,95 W/m²K při 84 mm a s bežnou oceľovou výstužou
  • vhodné pre nízkoenergetické a pasívne domy
 • Zasklievacia drážka s hĺbkou 25 mm
  • žiadny kondenzát v krajovom spoji, vynikajúce hodnoty povrchových teplôt
 • Dorazové a stredové tesnenie
 • Oceľové výstuže s vysokým momentom zotrvačnosti
  • vysoko stabilné konštrukcie okna
 • Prídavné tesnenie i v krídle pod sklom
 • Široká škála farieb i pre pasívne domy
 • Špeciálne farebné fólie Titanium Plus
  • 4 farby s hliníkovým vzhľadom
 • Bezolovnaté profily – CaZn stabilizátory PVC
Zobraziť ďalšie parametre

Plastové okná s kovovým dizajnom

Profily Eforte pre vás vyrobíme v jednej zo 40 farieb a dekorov, medzi ktorými sa nachádzajú aj imitácie dreva a kovov. S hliníkovým krytím sú plastové okná na nerozoznanie od hliníkových, zostávajú im však izolačné vlastnosti a cena plastových okien.

Okná s našimi profilmi vyzerajú skvelo aj otvorené. Vnútri môžu byť aj sivé, nielen biele alebo hnedé. Sivé jadro profilov sa hodí napríklad k moderným imitáciám kovu.

Vyberte si farvu okien
Plastové okná s kovovým dizajnom

Úspora energie pre pasívne domy

Eforte sú okenné profily pre úsporné bývanie. Pri použití trojskiel sú vďaka súčiniteľu prestupu tepla rámom 0,95 W/m2K vhodné aj pre pasívne domy. Výborné izolačné vlastnosti majú plastové okná s profilmi Eforte vďaka 6-komorovému systému a prídavnému tesneniu. To umiestňujeme priamo do krídla pod sklo, čím zabraňujeme úniku tepla cez najcitlivejšie miesto.

Okná s našimi profilmi izolujú rovnako dobre aj po dlhom čase. Tesnenie totiž vkladáme priamo do profilu a nenavliekame ho dodatočne strojom. Preto v ňom nevzniká pnutie a tesnenie sa neskracuje. Sklá sa do profilov Eforte vsadzujú do zasklievacej drážky, ktorá je hlboká 25 mm. O 5 mm hlbšia drážka, ako je obvyklé, bráni únikom tepla a roseniu skiel.

Koľko ušetríte s Eforte?
Úspora energie pre pasívne domy

Výroba priateľská k životnému prostrediu

Pri výrobe myslíme na prírodu, preto vyrábame okenné profily aj z recyklovaného PVC. Profily z recyklovaného plastu preverujeme rovnakými testami, ako tie z prvomateriálu (panenského PVC), neznamenajú preto zníženú kvalitu. Znamenajú istotu, že ste pri výbere okien urobili niečo pre životné prostredie.

Nájsť predajcu v okolí
Výroba priateľská k životnému prostrediu

Referencie /

Funkcionalistická vila s veľkoformátovými oknami Eforte

MIESTO: Brandýs nad Labem
PRODUKT: Okenné profily Deceuninck Eforte
ARCHITEKT: Radomír Grafko z RG architects studio s. r. o

Veľkorysá moderná rodinná vila v Brandýse leží na okraji záhradkárskej kolónie, v tichu, zeleni a s výhľadom na Labe. Jej majiteľ, pán Dvořák, ju s pomocou niekoľkých murárov staval vlastnými rukami. Veľkoformátové okná s našimi PVC profilmi Eforte a takisto vnútorné i vonkajšie tienenie im následne inštalovala ich vlastná firma – Samat, spol. s r. o.

„Profily Eforte sú pre nízkoenergetické a pasívne stavby dobrou voľbou, koeficient tepelnej priestupnosti celým oknom sa pri použití trojskla pohybuje okolo Uw = 0,71–0,73 W/m2.K. Bežná tehlová stena má pritom U = 0,25 W/m2.K. Z toho je jasné, že tepelné straty takýchto kvalitných okien nie sú nijako dramatické,“ uvádza Petr Sýs, technický a produktový manažér spoločnosti Deceuninck. Dom je postavený podľa návrhu architekta Radomíra Grafka z RG architects studio s. r. o. a jeho zastavaná plocha je 277 m2. Má niekoľko samostatných krídel, ktoré sa doslova spájajú pri rodinnom krbe.

Referencie /

Hotel Královka

MIESTO: Hotel Královka, Jizerské hory
PRODUKT: Okenné profily Deceuninck Eforte
FARBA: Antracit
Architekt: Richard Černý

Okolo rozhľadne na Královke rastie komplex apartmánových domov – všetky na pôdorysoch pôvodných budov, ani výškou nesmú presahovať budovu starej Královky a budú tiež približne napĺňať pôvodnú kapacitu areálu.

Apartmánový dom navrhoval architekt Richard Černý. Antracitové strechy, drevené obklady zo severského modrínu, sokle z miestnej libereckej žuly, ktorá je rovnaká ako tá, ktorá sa nachádza priamo na Královke. Dom na prvý pohľad upúta tiež veľkým množstvom okien s profilmi Eforte v antracitovom dekore. „Plast bol pre nás jasná voľba, chceli sme niečo odolné, čo vydrží tunajšie náročné klimatické podmienky s minimálnou údržbou. Hliník je pre mňa studený a, samozrejme, je cenovo tiež niekde celkom inde,“ komentuje výber spolumajiteľ hotelu Tomáš Fotul.

Martin Jodas z firmy Okna Tanvald, ktorá zákazku realizovala, k oknám dodáva: „Zatiaľ sme okná osadzovali na 3 apartmánové domy. Bolo to cez 150 kusov okien s celkovou plochou 284 m2, zasklených izolačnými trojsklami s Ug = 0,6 W/m2.K. Životnosť takýchto okien odhadujeme na 40–60 rokov, podľa starostlivosti pri údržbe.“ Celú stavbu realizuje firma TERMIL.

Referencie /

Pasívny dom s dávkou minimalizmu

Architekt: Petr Závodný, S.P.Z Trend spol. s r. o.
Produkt: okenné a dverové profily Deceuninck Eforte
Farba: biela/antracitová
Miesto: Kozlovice v Beskydách

Moderný rodinný dom na nádhernom  mieste v Beskydách zapadá do okolitej krajiny a nijako ju nezaťažuje. Je postavený v pasívnom štandarde, vybavený tepelným čerpadlom voda–vzduch, rekuperačným systémom a kvalitnými plastovými oknami a posuvnými dverami, ktoré obstáli aj v Blower-door teste. Dom má tiež vlastný zdroj vody.

V každej miestnosti domu nájdeme veľkoformátové okná alebo zdvižno-posuvné dvere s PVC profilmi Deceuninck Eforte (zvnútra biele, zvonka antracitové). Vďaka nim je všade množstvo svetla a tiež krásny výhľad do záhrady.

Referencie /

Rodinný dom, brnianske predmestie

Architekt: XPK Design (Lucie Schäfferová)
Miesto: Rodinný dom, predmestie Brna
Produkt: Okenné profily Eforte, Posuvné terasové dvere Eforte
Farba: Obojstranný sivý dekor

Dom charakterizujú nadštandardne veľké okná s rozmermi 3,5 x 2,4 m a 4,5 x 1,3 m. Práve sklenené tabule s mimoriadnymi rozmermi, rohové okná realizované spojom sklo na sklo (teda "bezrámové" riešenie) a posuvné dvere na terasu, všetko realizované v pasívnom štandarde, dodávajú celej stavbe presvetlenie a vzdušnosť. Zvolené okenné profily Eforte nesú bez problémov hmotnosť zasklenia niekoľko stoviek kilogramov. Sivý dekor korešponduje s farebnosťou fasády aj plechovej strechy.

Referencie /

Rodinný dom Brno

Produkt: Okenné profily Eforte
Farba: Biela
Miesto: Rodinný dom Brno

Radový dom z tridsiatych rokov minulého storočia prešiel pred niekoľkými rokmi rozsiahlou rekonštrukciou. Jeho majitelia si splnili sen o modernom dome, ktorý však zvonka plne rešpektuje ráz okolitej zástavby. Dom je presvetlený veľkým množstvom okien a stojí v lokalite zaťaženej hlukom. Bolo teda nevyhnutné vybrať okná s tými najlepšími tepelnými aj zvukovo izolačnými vlastnosťami.

Dom síce nie je postavený v pasívnom štandarde, kombinácia tepelnoizolačných vlastností zvoleného okenného profilu Eforte s trojitým zasklením (súčiniteľ prechodu tepla oknom je len Uw 0,8 W/(m. K) však tieto parametre spĺňa.

Referencie /

Vzorová drevostavba Lucern, Levín pri Beroune

Architekt/ dodavatel stavby: Lucern
Produkt: Okenné profily Eforte, zdvižno-posuvné dvere na terasu Eforte, vstupné presklené dvere Eforte
Farba: 3183 Alux DB; 1145 Írsky dub/biela; 3145 Írsky dub/írsky dub
Miesto: Levín pri Beroune

Pre drevostavby s takmer nulovou potrebou energie sú zásadné kvalitné okná a ich bezchybná montáž. Okná aj dvere musia spĺňať štandardy otvorových výplní pre budovy s takmer nulovou potrebou energie, tzn. súčiniteľ tepelnej priepustnosti Uw ≤ 1,0 W/(m2 . K). Okenné a dverové profily Deceuninck Eforte s trojitým zasklením tieto parametre bez ťažkostí spĺňajú. Umožňujú tiež zasklenie aj väčších plôch. Vybrať si môžete zo širokej palety farieb a dekorov. Na tejto vzorovej drevostavbe ich použili hneď niekoľko.

Farebný systém Deceuninck /

Individuálne farby okna pre akýkoľvek štýl.

Farebné okná a dvere dokresľujú architektúru celej stavby a sú určujúce pre vzhľad fasády. Spoločnosť Deceuninck poskytuje veľký výber farieb, a tým takmer neobmedzené možnosti realizácií. Vychádza v ústrety aj moderným trendom v architektúre. Novostavby aj renovované objekty obytného aj priemyslového typu možno vďaka tomu navrhovať veľmi individuálne a ich fasády dostanú nový atraktívny vzhľad. Farebné fólie možno použiť jednostranne alebo obojstranne. Farby možno rozmanite kombinovať a okná môžu mať z každej strany iný vzhľad.

Kvalitné a mimoriadne odolné fólie spĺňajú prevádzkové a designové požiadavky a zachovávajú si pôvodný odtieň počas celej doby svojej životnosti. Tieto povrchové úpravy vykazujú výnimočnú odolnosť proti výkyvom teplôt a UV žiareniu a starostlivosť o ne je veľmi ľahká. Škála farieb je k dispozícii pre okenné profily, kazetové rolety, posuvné dvere aj vchodové dvere.

Farebné varianty sú rozdelené do skupín podľa rôznych architektonických štýlov, preto si ľahko vyberiete odtieň zodpovedajúci vašim predstavám.

Štandardné farby

Decentné a módne sivé odtiene, prírodné farebne odtiene - to všetko nájdete v ponuke štandardných farieb. 

Špeciálne Farby

Decentné a módne sivé odtiene, exkluzívny hliníkový a kovový vzhľad, elegantný povrch s kresbou dreva v rôznych farbách - široká ponuka farebných fólií, ktoré sa hodia pre rôzne typy stavieb - od modernej architektúry až po tradičné stavebné štýly.

Štandardné farby

Štandardné farby

Decentné a módne sivé odtiene, prírodné farebne odtiene - to všetko nájdete v ponuke štandardných farieb. 

110 / Golden Oak 110 / Golden Oak

Renolit
9.2178 001DEC

154 / Nussbaum 154 / Nussbaum

Renolit
9.2178 007

025 / Mooreiche 025 / Mooreiche

Renolit
9.2052 089

026 / Mahagoni 026 / Mahagoni

Renolit
9.2065 021

004 / Grau 004 / Grau

Renolit
02.11.71.000047

072 / Anthrazit 072 / Anthrazit

Renolit
02.11.71.000041

048 / Anthrazit glatt 048 / Anthrazit glatt

Renolit
02.11.71.000041

653 / Alux DB 703 653 / Alux DB 703

Hornschuch
436-1014A110

Špeciálne Farby

Špeciálne Farby

Decentné a módne sivé odtiene, exkluzívny hliníkový a kovový vzhľad, elegantný povrch s kresbou dreva v rôznych farbách - široká ponuka farebných fólií, ktoré sa hodia pre rôzne typy stavieb - od modernej architektúry až po tradičné stavebné štýly.

Špeciálne Farby I

145 / Irish Oak 145 / Irish Oak

Renolit
9.3211 005

640 / Bergkiefer 640 / Bergkiefer

Renolit
9.3069 041DEC

623 / Oregon 4 623 / Oregon 4

Renolit
9.1192 001

146 / Rustic Cherry 146 / Rustic Cherry

Renolit
9.3214 007145

109 / Winchester XA 109 / Winchester XA

Renolit
4.0175 004

402 / Kirsch-Douglasie 402 / Kirsch-Douglasie

Renolit
9.3152 009DEC

638 / Nevada 638 / Nevada

Renolit
3.0178 003

656 / Cherry Amaretto 656 / Cherry Amaretto

Hornschuch
436-3043109

144 / Macoré111 144 / Macoré111

Renolit
9.3162 002DEC

111 / Black Cherry 111 / Black Cherry

Renolit
9.3202 001

672 / Soft Cherry 672 / Soft Cherry

Renolit
9.3214 009

907 / Lichtgrau 907 / Lichtgrau

Renolit
02.11.71.000049144

651 / Grau glatt 651 / Grau glatt

Hornschuch
436-7049

625 / Signalgrau glatt 625 / Signalgrau glatt

Renolit
02.11.71.000038

628 / Basaltgrau glatt 628 / Basaltgrau glatt

Hornschuch
436-7048DEC

068 / Quarzgrau 068 / Quarzgrau

Renolit
02.11.71.000046651

019 / Reinweiß 019 / Reinweiß

Renolit
02.20.91.000001

096 / Cremeweiß 096 / Cremeweiß

Renolit
02.20.11.000001

027 / Rot 027 / Rot

Renolit
02.11.31.000013

079 / Stahlblau 079 / Stahlblau

Renolit
02.11.51.000033

134 / Moosgrün 134 / Moosgrün

Renolit
02.11.61.000013

006 / Grün 006 / Grün

Renolit
02.11.61.000009

008 / Schokoladenbraun 008 / Schokoladenbraun

Renolit
02.11.81.00012

012 / Braun 012 / Braun

Renolit
02.11.81.000101134

Špeciálne Farby II

925 / Weiß Aluminium glatt649 925 / Weiß Aluminium glatt649

Renolit
02.12.76.000013

649 / Thorium Grau glatt 649 / Thorium Grau glatt

Renolit
02.12.71.000018

911 / Grau Aluminium glatt 911 / Grau Aluminium glatt

Renolit
02.12.71.000019

921 / Verkehrsschwarz glatt 921 / Verkehrsschwarz glatt

Renolit
02.12.81.000065925

192 / Schwarz Ulti-Matt glatt 192 / Schwarz Ulti-Matt glatt

Renolit
02.20.01.000002

613 / Metbrush Quarzgrau 613 / Metbrush Quarzgrau

Hornschuch
436-10

694 / Sheffield Oak light 694 / Sheffield Oak light

Hornschuch
456-3081

137 / Schwarzbraun matt glatt 137 / Schwarzbraun matt glatt

Hornschuch
436-6010192

Na stiahnutie

Tipy a fakty

Tipy pre nákup okien

Viete, na čo si dať pozor pri výbere okenných profilov alebo dverí? Na čo sa zamerať a čo nezanedbať? Prečítajte si naše tipy a budete mať jasné.

Tipy pre nákup terás

Ako vybrať vhodnú terasu, ako sa o ňu starať a prečo sú naše terasy z materiálu Twinson priateľské voči prírode? To všetko sa dozviete v tejto sekcii.